Meie kapsamaa

Köögiremont

Tõnise tulekut oodates hakkasime remonti tegema, et elamiskõlbulikku ruumi juurde tekitada.

Köögiremondi tegime kohupiimavärvidega. Alguses asja uurides tundus see kohupiimavärvi tegemine jube segane ja keeruline. Aga tegelikult oli täitsa lihtne ja mõnus. Põhilisteks koostisosadeks on kriidipulber, booraks, kohupiim ja vesi. Lisaks võib kriidi hulka veel mingeid aineid panna, et asi tugevam saaks. Meie läksime Majatohtri poodi asja uurima. Seal oldi väga lahkesti valmis meile asja seletama. Tuli välja, et neil on müügil spetsiaalsed komplektid. Komplekt koosnes suurest kotitäiest kriidi- ja mingite muude pulbrite segust ja väiksest kotist booraksist. Lisaks ostsime pigmenti, et värvile soovitud tooni saada. Kaasa anti retsept. See sama retsept on kirjas ka aadressil http://www.kodukiri.ee/artikkel.php?id=4706. Samas poest ostsime ka pintsli. Kohupiimavärvi jaoks sobivad suured laiad pintslid. Kohupiim tuli muidugi toidupoest ise osta. Vaja on tavalist rasvatut kohupiima. Värvi tegemine ja sellega värvimine oli täitsa lõbus – ei mingit värvihaisu, ei määrinud käsi ega riideid, ülejääva värvi võis pärast kompostihunnikusse visata ja nõude ning pintslite puhastamine oli väga lihtne. Selline näeb välja kohupiim segatuna väheses vees lahustatud booraksiga (ja 2 tundi seisnud):
p4290030.jpg

Selline näeb välja eelmisel pildil olev möga segatuna vee ja Majatohtri kohupiimavärvi pulbriseguga:
p4290035.jpg

Järgmisel pildil on juurde segatud ka pigment. Selline on siis valmis värv:
p4290046.jpg

Seinad eelnevalt kruntisime (krundi tegemise õpetus on ka kirjas aadressil http://www.kodukiri.ee/artikkel.php?id=4706) ja siis katsime 2 korda kohupiimavärvidega. Pärast esimest värvimist nägi sein välja selline (peale kuivamist läks tunduvalt heledamaks):
p4290039.jpg

Siin pildil on pool seina ühe korra värvitud ja pool seina kaks korda:
p4290049.jpg

Tulemus on täitsa ok, ei jäänud läbi kumama. Märjana tundus väga ebaühtlane ja vana värv paistis kohati alt läbi, aga kuivades jäi väga ilus. Pildid on peale maalitud samuti kohupiimavärvidega, iga värv eraldi segatud ja värvhaaval peale kantud.
pc160074.jpg
pc160072.jpg

Erinevatel seinapindadel on mõningad toonierinevused, seda seetõttu, et värvi tegime mitu korda ja pigmenti sai iga kord tunde järgi lisatud. Värv kuivas tunduvalt heledamaks kui kausis algul paistis. Kuna kohupiimavärv ei kannata üldse vett, siis ohtlikumad kohad (kraanikausi ja pliidi ümbrus jms) sai üle tehtud karnauubavaha emulsiooniga (selle saime ka Majatohtrist). Pärast vahatamist muutus kollane toon intensiivsemaks. Sibulapealsete juures on näha, et vaha ei tohi NÜHKIDA, tuleb TUPSUTADA.

Pliit on uuesti ehitatud, vanast pliidist ei jäänud praktiliselt midagi alles.
Enne:
05_pliit_enne.jpg
Pärast:
05_pliit_p2rast.jpg

Köögiuks on üle värvitud ainult seestpoolt, koridori poolne külg ootab koridoriremondi saabumist, siis tõmbame uksed ka üle. See uks sai värvitud tavalise õlivärviga.
p4220009.jpg
p9110025.jpg
p9110026.jpg
pc160076.jpg

Kamorkauks ja kapp on värvitud ka kohupiimavärviga. Mõlemad on värvitud üle kaks korda. Esimene värvikiht sai mõlemale peale pandud samast värviportsust – uksele ühel päeval ja kapile järgmisel päeval. Millegipärast tuli värvierinevus väga suur:
p4290036.jpg
p4290040.jpg

Teine värvikiht sai mõlemale eraldi tehtud ja lõpptulemus sai selline:
pc160070.jpg
pc160069.jpg

(Viimasel pildil nähtavad kuivaine topsikud sai ostetud Taaskasutuskeskusest ja mõned saadud tuttavate käest.)

Kohupiimavärvi puhul oli huvitav see, et mida tugevamini ja kauem pintsliga nühkida, seda tumedamaks värv läks. Ühtlast ühevärvilist pinda sellega saada ei õnnestu. Aga õnneks see polnudki meie eesmärk 😀

Värvimisest on praeguseks juba umbes aasta möödas, mingeid probleeme pole tekkinud, hiired pole seina kohukese pähe ära söönud ja meie oleme väga rahul.

Lõpetuseks veel mõned enne-pärast tüüpi pildid (õigemini küll vahepeal-pärast, sest päris enne remontima hakkamist ei märganud me pilte teha).
Pesuruumi uks enne:
01_pesuruumiuks_enne.jpg
ja pärast:
01_pesuruumiuks_p2rast.jpg

Pesuruumi lagi enne:
02_pesuruumilagi_enne.jpg
ja pärast:
02_pesuruumilagi_p2rast.jpg

Pesuruumi põrand enne:
03_pesuruumip6rand_enne.jpg
ja pärast:
03_pesuruumip6rand_p2rast.jpg

Soemüüriga köögisein enne:
04_soemyyr_enne.jpg
ja pärast:
04_soemyyr_p2rast.jpg

Teekannu nurk enne:
06_kannuganurk_enne.jpg
ja pärast:
06_kannuganurk_p2rast.jpg

Uks enne:
07_k88giuks_enne.jpg
ja pärast:
07_k88giuks_p2rast.jpg

Aknaga sein enne:
08_aknagasein_enne.jpg
ja pärast:
08_aknagasein_p2rast.jpg

Ja lihtsalt mõned ilusad pildid lõpptulemusest:
pc160064.jpg
pc160068.jpg
pc160071.jpgpc160075.jpg

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga