Meie kapsamaa

Kanaaed

Kuna kanu sai juurde võetud ja kanatraktor jäi kitsaks, otsustasin kevadel kanadele suurema aia ehitada. Kodulinnu foorumis viitas keegi sellisele lehele. Seal kirjeldatakse sellist süsteemi, et on kaks aedikut ja nende vahel kanakuut. Kordamööda lastakse kanu üks aasta ühte aedikusse ja teine aasta teise aedikusse. Ja seal aedikus, kus parasjagu kanu pole, kasvatatakse aedvilja. Kanad söövad ära aedvilja jäänused, nokivad välja kahjurid ning umbrohtude juured ja väetavad maapinda, nii et järgmine aasta on seal hea aedvilja kasvatada.

Proovisin siis ka midagi sellist teha. Esialgu tegin ainult ühe aediku. Järgmine kevad teen teise ja praegusesse panen aedvilja kasvama.

Ööbimis- ja munemiskohaks jätsid kanadel eelmisel aastal tehtud kanatraktori. Ja lisaks ehitasin juurde veel ühe kuudikese, sest nad kõik poleks ühte ära mahtunud.

img_9521.JPG

Kaitseks rebaste eest on kasutusel vana garaažist leitud elektrikarjus. Traadi vedasin aia ümber kolmes erinevas kõrguses. Paistab, et toimis, sest see aasta rebane ühtegi kana kätte ei saanud.
img_9525.JPG

Uue magamis- ja munemiskoha tegin jälle kõigest, mis kätte sattus. Kasutasin vanu lauajuppe ja OSB-plaadi tükke, vanu kile-, vakstu- ja linoleumitükke ning ühte onduline’i katuseharjaplaati.
img_9528.JPG

Luuk lahti. Siit kaudu saan munad kätte ja saan kuuti seestpoolt puhastada.
img_9530.JPG

img_9535.JPG

Pesa. Pesas on pildistamise hetkel pruun muna, plastmassist pesamuna ja roheline muna.
img_9538.JPG

Kuut eestpoolt. Selle trepi abil saavad kanad sisse minna.
img_9549.JPG

3 thoughts on “Kanaaed

  1. Monica

    Tere. Kas kanu müügiks on?? Mul nov olid kanad veel lahti ja kull viis mõned ära. Nüüd laut tühjavõitu. Võiks nii 5 tk veel juures olla. Mis hind ka, eriti toredad oleks rohelised munejad.

  2. Margo

    Praegu küll ühtegi kana üle ei ole. Kui juhuslikult kevadel mõni kana hauduma peaks hakkama, siis võibolla saaks siniste/roheliste munadega kanu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga